EUSKAL HERRIKO GAIKAKO MAPAK

Euskal Herriko udalerrien mapa

Carte municipale au Pays Basque - Basque Country municipal map - Mapa municipal del País Vasco

 

 

 Cartes thématiques du Pays Basque / Thematic maps of Basque Country / Mapas temáticos del País Vasco

 

 

 

 

 

 

 

Navigation

 

  • Main page

     

     

    _____________________

     

     

     

    Index

     

  • Euskara

  • Français

  • English

  • Español

     

     

    _____________________

     

     

     

    Menu

     

  • List of countries

  • Euskal Herria

  • Europe

  • Africa

  • North America

  • South America

  • Asia

  • Southeast Asia

  • Oceania

     

    _____________________

  •  
       

     

     

    Euskadi / Euskal Autonomia Erkidegoa / Comunidad Autónoma del País Vasco

    Communauté autonome basque / Autonomous community of Basque Country

    Probintzia - Provincia (B) : Bizkaia - Biscaya - Biscaye (G) : Gipuzkoa - Guipúscoa (A) : Araba - Álava
    Udalerri
    Udaletxe
    Abadiño (B) Abadiño (Udalerri-Municipio)
    Abadiño-Zelaieta
    Gaztelua
    Gerediaga
    Mendiola
    Muntsaratz
    Traña-Matiena
    Urkiola
    Abaltzisketa (G) Abaltzisketa
    Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena (B) Abanto
    Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena (Udalerri-Municipio)
    Aldapa/Cuesta (La)
    Arena (La)
    Balastera (La)
    Calizas (Las)
    Campillo (El)
    Cardedo
    Carreras (Las)
    Castaños (Los)
    Cortes (Las)
    Cotorrio
    Cuesta (La)/Aldapa
    Florida (La)
    Gallarta
    Kardeo
    Murrieta
    Picón
    Puerto (El)
    Putxeta
    Sanfuentes
    San Mames
    San Pedro
    Santa Juliana
    Triano
    Valle
    Aduna (G) Aduna
    Aia
    Altzola
    Andatza
    Arrutiegia
    Elkano
    Etxetaballa
    Iruretaegia
    Kurpidea
    Laurgain
    Olaskoegia
    Santio Erreka
    Urdaneta
    Aizarnazabal (G) Aizarnazabal
    Etxabe
    Etxezarreta
    Mendi-Txiki
    Mugitzagaina
    Zehatz
    Zubialdea
    Ajangiz (A) Ajangiz (Udalerri-Municipio)
    Kanpantxu
    Mendieta
    Albiztur (G) Albiztur
    Alegia (G) Alegia
    Errotaldea
    Langaurrealdea
    Alegría-Dulantzi (A) Alegría-Dulantzi
    Dulantzi/Alegría
    Eguileta
    Alkiza (G) Alkiza
    Alonsotegi (B) Alonsotegi
    Arbuio
    Irauregi
    Altzaga (G) Altzaga
    Altzo (G) Altzo
    Amezketa (G) Amezketa
    Ergoiena
    Ugarte
    Amorebieta-Etxano (B) Aldana
    Amorebieta
    Astepe
    Autzagana
    Bernagoitia
    Boroa
    Dudea (abans San Miguel)
    Etxano
    Euba
    Oromiño
    Amoroto (B) Amoroto (Udalerri-Municipio)
    Elexalde
    Odiaga
    Ugaran
    Urrutia
    Amurrio (A) Aloria
    Amurrio
    Artomaña
    Baranbio
    Delika
    Larrinbe
    Lekamaña
    Lezama
    Onsoño
    Saratxo
    Tertanga
    Añana (A) Añana (Udalerri-Municipio)
    Añana-Gesaltza/Salinas de Añana
    Atiaga/Atiega
    Gesaltza-Añana/Salinas de Añana
    Salinas de Añana/Gesaltza-Añana
    Andoain (G) Andoain
    Buruntza
    Goiburu
    Leizotz
    Sorabilla
    Anoeta (G) Anoeta
    Antzuola (G) Antzuola
    Arakaldo (B) Arakaldo
    Arama (G) Arama
    Aramaio (A) Alzaga
    Aramaio (Udalerri-Municipio)
    Arexola
    Arraga
    Azkoaga
    Barajuen
    Etxaguen
    Gantzaga
    Ibarra
    Olaeta
    Untzilla
    Uribarri
    Arantzazu (B) Arantzazu (Udalerri-Municipio)
    Arantzazugoiti
    Olarra
    Zelaia
    Areatza (B) Areatza
    Launtzain
    Uparan
    Aretxabaleta (G) Aozaratza
    Apotzaga-Etxebarri
    Areantza
    Aretxabaleta
    Arkarazo
    Galartza
    Goroeta
    Izurieta
    Larrino
    Oro
    Armiñón (A) Armiñón
    Estavillo
    Lacorzana
    Arraia-Maeztu (A) Aletxa
    Apellániz/Apinaniz
    Apinaniz/Apellániz
    Areatza/Arenaza
    Arenaza/Areatza
    Arraia-Maeztu (Udalerri-Municipio)
    Atauri
    Azazeta
    Birgara Barren/Virgala Menor
    Birgara Goien/Virgala Mayor
    Cicujano/Zekuiano
    Elortza/Leorza
    Erroeta/Onraita
    Erroitegi/Roitegui
    Ibisate
    Korres
    Laminoriako Erret Harana / Real Valle de Laminoria
    Leorza/Elortza
    Maeztu/Maestu
    Musitu
    Onraita/Erroeta
    Real Valle de Laminoria / Laminoriako Erret Harana
    Róitegui/Erroitegi
    Sabando
    Vírgala Mayor/Birgara Goien
    Vírgala Menor/Birgara Barren
    Zekuiano/Cicujano
    Arrankudiaga (B) Arene
    Arrankudiaga (Udalerri-Municipio)
    Aspiunza
    Uribarri
    Zollo-Elexalde
    Zuluaga
    Arrasate/Mondragón (G) Arrasate/Mondragón (Udalerri-Municipio)
    Bedoña
    Garagartza
    Gesalibar
    Meatzerreka
    Mondragón/Arrasate (municipi)
    Udala
    Arratzu (B) Arratzu (Udalerri-Municipio)
    Loiola-Elejalde
    Zabala-Belendiz
    Arrazua-Ubarrundia (A) Arrazua-Ubarrundia (Udalerri-Municipio)
    Arroiabe
    Arzubiaga
    Betolaza
    Durana
    Landa
    Langara Ganboa/Nanclares de Ganboa
    Luko
    Mendibil
    Nanclares de Ganboa/Langara Ganboa
    Ullíbarri-Gamboa
    Ziriano
    Zurbano
    Arrieta (B) Agarre
    Agirre
    Arrieta (Udalerri-Municipio)
    Jainko-Oleaga
    Libao
    Olatxua-Olabarri
    Arrigorriaga (B) Agirre
    Arrigorriaga
    Martiartu
    Peña (La)
    Artea (B) Artea (Udalerri-Municipio)
    Bildosola
    Elexabeitia
    Esparta
    Herriko Plaza
    Sarasola
    Ugarte
    Artzentales (B) Artzentales (Udalerri-Municipio)
    Gorgolas
    San Miguel de Linares
    Santa Cruz
    Traslaviña
    Traslosheros
    Artziniega (A) Artziniega
    Campijo
    Gordeliz
    Mendieta
    Retes de Tudela
    San Antonio
    Santa Coloma
    Sojoguti
    Asparrena (A) Albeniz
    Ametzaga
    Andoin
    Araia
    Arriola
    Asparrena (Udalerri-Municipio)
    Egino
    Gordoa
    Ibarguren
    Ilarduia
    Urabain
    Asteasu (G) Asteasu
    Beballara
    Elizmendi
    Errekaballara
    Goiballara
    San Gregorio
    San Martin
    Upazan
    Astigarraga (G) Astigarraga
    Ataun (G) Aia
    Ataun (Udalerri-Municipio)
    Atxondo (B) Apatamonasterio
    Arrazola
    Atxondo (Udalerri-Municipio)
    Axpe
    Marzana
    Olazabal
    San Juan
    Santiago
    Aulesti (B) Aulesti
    Goierri
    Ibarrola
    Malats
    Narea
    San Anton
    Urriola
    Zubero
    Ayala/Aiara (A) Agiñaga (Agiñiga)
    Añes
    Arespalditza/Respaldiza
    Ayala-Aiara (Udalerri-Municipio)
    Beotegi
    Costera
    Erbi
    Etxegoien
    Ibaguen
    Izoria
    Kexaa/Quejana
    Lejarzo
    Llanteno
    Luiaondo
    Lujo/Luxo
    Luxo/Lujo
    Madaria
    Maroño
    Menagarai-Beotegi
    Menoio
    Murga
    Olabezar
    Ozeka
    Quejana/Kexaa
    Respaldiza/Arespalditza
    Retes de Llanteno
    Salmantón
    Sojo
    Zuaza/Zuhatza
    Zuhatza/Zuaza
    Azkoitia (G) Arrietamendi
    Azkoitia
    Izarraitz
    Ormaolamendi
    Azpeitia (G) Azpeitia
    Baliarrain
    Loiola
    Nuarbe
    Urrestilla
    Bakio (B) Artzalde
    Bakio (Udalerri-Municipio)
    Basigo
    Bentalde
    Goitisolo
    San Pelaio
    Urkizaur
    Zubiaur
    Balmaseda (B) Balmaseda
    Pandozales
    Peñueco
    Baños de Ebro/Mañueta (A) Baños de Ebro/Mañueta
    Mañueta/Baños de Ebro
    Barakaldo (B) Barakaldo (Udalerri-Municipio)
    Mespelerreka/Regato (El)
    Regato (El)/Mespelerreka
    San Vicente de Barakaldo
    Barrika (B) Barrika (Udalerri-Municipio)
    Elexalde Barrika
    Goierri
    Barrundia (A) Audikana
    Barrundia
    Dallo
    Elgea
    Etura
    Etxabarri-Urtupiña
    Garaio
    Gebara
    Heredia
    Hermua
    Larrea
    Marieta-Larrinzar
    Maturana
    Mendijur
    Ozaeta
    Zuazola
    Basauri (B) Arizgoiti
    Basauri (Udalerri-Municipio)
    Elexalde
    Urbi
    Beasain (G) Altamira
    Antzizar
    Aratz-Matxinbenta
    Arriaran
    Astigarreta
    Beasain
    Beasainmendi
    Garin
    Gudugarreta
    Loinatz
    Salbatore
    Ugartemendi
    Bedia (B) Asteitza
    Barroeta
    Bedia (Udalerri-Municipio)
    Bidekoetxe
    Elexalde
    Ereño
    Eroso-Ugarte
    Ibarra
    Jauregi-Ieuri
    Murtatza
    Beizama (G) Beizama
    Belauntza (G) Belauntza
    Berango (B) Baserri-Santa Ana
    Berango
    Berantevilla (A) Berantevilla
    Escanzana
    Lacervilla
    Lacorzanilla
    Mijancas
    Santa Cruz Fierro
    Santurde
    Tobera
    Berastegi (G) Berastegi
    Eldua
    Bergara (G) Angiozar
    Basalgo
    Bergara
    Elorregi
    Elosua
    Osintxu
    Ubera
    Bermeo (B) Agarre
    Almike
    Ander Deuna
    Arene
    Arronategi
    Artike
    Bermeo
    Demiku
    Mañu
    Mikel Deuna
    Pelaio Deuna
    Bernedo (A) Angostina
    Arluzea
    Bernedo
    Berrozi
    Durruma Kanpezu/San Román de Campezo
    Izartza
    Kintana
    Markinez
    Nafarrete
    Okina
    San Román de Campezo/Durruma Kanpezu
    Urarte
    Urturi
    Villafría
    Berriatua (B) Asterrika
    Berriatua (Udalerri-Municipio)
    Erribera
    Magdalena
    Merelludi
    Berriz (B) Andikoa
    Berriz (Udalerri-Municipio)
    Eitua
    Murgoitio
    Okango
    Olakueta
    San Lorentzo
    Sarria
    Berrobi (G) Berrobi
    Bidegoian (G) Bidania
    Bidegoian (Udalerri-Municipio)
    Goiatz
    Bilbao (B) Bilbao
    Busturia (B) Altamira-San Kristobal
    Axpe-San Bartolome
    Busturia (Udalerri-Municipio)
    San Bartolome
    Campezo/Kanpezu (A) Antoñana
    Bujanda
    Campezo/Kanpezu (Udalerri-Municipio)
    Orbiso
    Oteo
    Santa Cruz de Campezo/Santikurutze Kanpezu
    Santikurutze Kanpezu/Santa Cruz de Campezo
    Deba (G) Deba
    Itziar
    Lastur
    Derio (B) Aldekona (San Isidro)
    Aranoltza-San Antolin
    Arteaga
    Derio (Udalerri-Municipio)
    Elexalde Derio
    San Antolin
    San Esteban Derio
    San Isidro
    San Kristobal
    San Mames
    Ugaldeguren (Santimami)
    Aroztegieta
    Bargondia
    Bikarregi
    Dima (B) Arostegieta
    Artaun
    Bargondia
    Indusi
    Intxaurbizkar
    Lamindao
    Oba
    Olazabal
    Ugarana
    Durango (B) Durango
    Ea (B) Bedarona
    Ea
    Natxitua
    Eibar (G) Aginaga
    Arrate
    Eibar
    Maltzaga
    Elantxobe (B) Elantxobe
    Elburgo/Burgelu (A) Añua
    Arbulo/Arburu
    Argomaniz
    Burgelu/Elburgo
    Elburgo/Burgelu
    Gaceta/Gazeta
    Gazeta/Gaceta
    Hijona/Ixona
    Ixona/Hijona
    Elciego (A) Elciego
    Elduain (G) Elduain
    Elgeta (G) Elgeta
    Elgoibar (G) Aiastia (San Miguel)
    Altzola
    Azkue (San Roke)
    Elgoibar
    Idotorbe (San Pedro)
    Sallobente-Ermuaran
    San Lorentzo
    San Migel
    San Pedro
    San Roke
    Elorrio (B) Berrio-Aldape
    Berriozabaleta-Aramiño
    Elorrio
    Gazeta
    Gaztañeta
    Iguria
    Leiz-Miñota
    Lekeriketa
    Mendraka
    San Agustin
    Elvillar/Bilar (A) Bilar/Elvillar
    Elvillar/Bilar
    Erandio (B) Altzaga
    Arriaga
    Astrabudua
    Asua-Lauroeta
    Erandio (Udalerri-Municipio)
    Erandio Goikoa
    Goiherri
    Lutxana-Enekurri
    Ereño (B) Akorda-Bollar
    Basetxeta-Atxoste
    Elexalde-Zeeta
    Ereño (Udalerri-Municipio)
    Gabika
    Ermua (B) Ermua
    Errenteria (G) Errenteria
    Renteria (orain: Errenteria)
    Errezil (G) Argisain (Santa Marina)
    Artzalluz
    Erdoizta
    Errezil
    Ezama
    Ibarbia
    Letea
    Santa Marina
    Errigoiti (B) Atxika-Errekalde
    Eleizalde-Olabarri
    Errigoiti
    Metxika
    Eskoriatza (G) Apotzaga
    Bolibar-Ugazua
    Eskoriatza
    Gellao
    Marin
    Mazmela
    Mendiola
    Zarimutz
    Etxebarri (B) Doneztebe
    Etxebarri (Udalerri-Municipio)
    Kukullaga
    Legizamon
    Altzaa
    Aulesti
    Erbera/San Andres
    Galartza
    Etxebarria (B) San Andres/Erbera
    Unamuntzaga
    Ezkio-Itsaso (G) Anduaga (Santa Lutzia)
    Aratz-Matxinbenta
    Ezkio
    Ezkio-Itsaso (Udalerri-Municipio)
    Itsaso
    Itsaso-Alegia
    Mandubia
    Matximenta
    Santa Lutzi-Anduaga
    Forua (B) Armotxerria
    Atxondoa
    Baldatika
    Elexalde Forua
    Forua (Udalerri-Municipio)
    Landaberde
    Urberuaga
    Fruiz (B) Aldai
    Andeko
    Botiola
    Fruiz (Udalerri-Municipio)
    Mandaluiz
    Gabiria (G) Alegia
    Aztiria
    Gabiria
    Gaintza (G) Gaintza (Udalerri-Municipio)
    Galdakao (B) Agirre-Aperribai
    Bekea
    Elexalde
    Galdakao (Udalerri-Municipio)
    Gumuzio
    Kurtzea
    Usansolo
    Galdames (B) Aceña (La)/Atxuriaga
    Atxuriaga/Aceña (La)
    Galdames (Udalerri-Municipio)
    Montellano
    San Esteban de Galdames
    San Pedro de Galdames
    Txabarri
    Gamiz-Fika (B) Elexalde
    Ergoien
    Gamiz-Fika (Udalerri-Municipio)
    Ibarra
    Mendotza
    Garai (B) Garai (San Migel)
    Garai (Udalerri-Municipio)
    Goierri
    Momoitio
    San Juan
    Santa Katalina
    Gatika (B) Butroi
    Garai
    Gatika (Udalerri-Municipio)
    Gorordo
    Igartua
    Libero
    Sertutxa
    Ugarte
    Urresti
    Zurbano
    Zurmo
    Gautegiz Arteaga (B) Basetxeta
    Errekalde
    Gautegiz Arteaga (Udalerri-Municipio)
    Isla
    Kanala
    Zelaieta
    Gaztelu (G) Gaztelu
    Gernika-Lumo (B) Arana
    Errenteria
    Gernika-Lumo (Guernica)
    Guernica
    Lumo
    Renteria (orain: Errenteria)
    San Pedro
    Zallo
    Getaria (G) Askizu
    Eitzaga
    Getaria
    Meaga
    San Prudentzio
    Getxo (B) Algorta
    Andra Mari
    Arenas (Las)-Areeta
    Getxo (Udalerri-Municipio)
    Las Arenas/Areeta
    Gizaburuaga (B) Eguen
    Gizaburuaga (Udalerri-Municipio)
    Lariz
    Laxier
    Okamika
    Gordexola (B) Azkarai
    Berbikez
    Errotaiega
    Gordexola (Udalerri-Municipio)
    Iratzagorria
    Pontón (El)-Urarte
    Sandamendi
    Ugarte
    Zaldu
    Zubieta
    Gorliz (B) Andra Mari
    Areatza
    Elexalde
    Gandia
    Gorliz (Udalerri-Municipio)
    Gusurmendi
    Uresarantze
    Güeñes (B) Güeñes
    Quadra (La)
    Sodupe
    Zaramillo
    Harana/Valle de Arana (A) Alda
    Done Bikendi Harana/San Vicente de Arana
    Kontrasta
    San Vicente de Arana/Done Bikendi Harana
    Ullíbarri-Arana/Uribarri Harana
    Uribarri Harana/Ullíbarri-Arana
    Valle de Arana/Harana (Udalerri-Municipio)
    Hernani (G) Akerregi
    Epela
    Ereñotzu
    Eziago
    Hernani
    Jauregi
    Martindegi
    Osinaga
    Pagoaga
    Santa Barbara
    Zikuñaga
    Hernialde (G) Hernialde
    Hondarribia (G) Akartegi
    Alde Zaharra
    Amute-Kosta
    Arkolla
    Gornutz (Montaña)
    Hondarribia
    Jaitzubia
    Kosta
    Mendelu
    Montaña
    Portua
    Puntalea
    Semisarga
    Zimizarga
    Ibarra (G) Ibarra
    Ibarrangelu (B) Akorda
    Elexalde
    Ibarrangelu (Udalerri-Municipio)
    Ibarrangelu-Elejalde
    Idiazabal (G) Idiazabal
    Urtsuaran
    Iekora/Yécora (A) Iekora/Yécora
    Yécora/Iekora
    Igorre (B) Basauntz
    Elexalde
    Igorre (Udalerri-Municipio)
    Olabarri
    Sabino Arana
    San Juan
    Santa Luzia
    Urkizu
    Ikaztegieta (G) Ikaztegieta
    Irun (G) Bidasoa
    Irun
    Iruña de Oca/Iruña Oka (A) Biloda/Víllodas
    Iruña de Oca/Iruña Oka (Udalerri-Municipio)
    Langraiz Oka/Nanclares de la Oca
    Mandaita/Montevite
    Montevite/Mandaita
    Nanclares de la Oca/Langraiz Oka
    Olabarri/Ollavarre
    Ollavarre/Olabarri
    Trasponte/Trespuentes
    Víllodas/Biloda
    Irura (G) Irura
    Iruraiz-Gauna (A) Acilu
    Alaitza
    Arrieta
    Azilu/Acilu
    Erentxun
    Ezkerekotxa
    Gauna
    Gazeo
    Guereñu
    Iruraiz-Gauna (Udalerri-Municipio)
    Jauregui
    Langarika
    Trokoniz
    Ispaster (B) Barainka
    Gardata-Artikas
    Ispaster (Udalerri-Municipio)
    Ispaster-Elejalde
    Kurtxiaga-Arropain
    Mendazona
    Solarte-Gallete
    Soluanes
    Itsasondo (G) Itsasondo
    Iurreta (B) Fauste (Bakixa)
    Goiuria
    Iurreta
    Orozketa
    San Andres Lazkoitiko
    San Marko (Oromiño)
    Santa Maña (Arriaundi)
    Izurtza (Udalerri-Municipio)
    Kanpezu/Campezo (A) Kanpezu/Campezo (Udalerri-Municipio)
    Karrantza Harana/Valle de Arana (B) Karrantza Harana/Valle de Arana (municipi)
    Ahedo
    Aldeacueva
    Ambasaguas
    Bernales
    Biáñez
    Calera del Prado (La)
    Callejo (El)
    Carranza (Udalerri-Municipio)
    Cerca (La)
    Concha
    Herboso
    Lanzas Agudas
    Manzaneda de Biáñez
    Matienzo
    Molinar
    Pando
    Paúles
    Presa
    Ranero
    Rioseco
    San Cipriano
    San Esteban
    Sangrices
    Santecilla
    Sierra
    Soscaño
    Suceso (El)
    Basondo
    Kortezubi (B) Elorriaga
    Kortezubi
    Oma
    Kripan (A) Kripan
    Kuartango (A) Anda
    Andagoia
    Aprikano
    Arriano
    Artxua
    Etxabarri-Kuartango
    Gillarte
    Inurrieta
    Jokano
    Katadiano
    Kuartango (Udalerri-Municipio)
    Luna
    Marinda
    Santa Eulalia
    Sendadiano
    Tortura
    Urbina Basabe
    Urbina Eza
    Uribarri-Kuartango
    Villamanca
    Zuhatzu-Kuartango
    Labastida (A) Bastida/Labastida
    Buradon Gatzaga/Salinillas de Buradón
    Labastida/Bastida
    Salinillas de Buradón/Buradón Gatzaga
    Lagrán (A) Lagrán
    Pipaón
    Villaverde
    Laguardia (A) Biasteri/Laguardia
    Campillar (El)
    Laguardia/Biasteri
    Laserna
    Paganos
    Lanciego/Lantziego (A) Asa/Assa
    Assa/Asa
    Benasperi/Viñaspre
    Lanciego/Lantziego
    Lantziego/Lanciego
    Viñaspre/Benasperi
    Lanestosa (B) Lanestosa
    Lantarón (A) Alcedo
    Bergonda/Bergüenda
    Caicedo de Yuso/Kaizedo Behekoa
    Comunión/Komunioi
    Fontecha/Fontetxa
    Kaizedo Behekoa/Caicedo de Yuso
    Komunioi/Comunión
    Lantarón (Udalerri-Municipio)
    Leciñana del Camino/Leziñana
    Leziñana/Leciñana del Camino
    Molinilla
    Puentelarrá/Zubilarra
    Salcedo
    Sobrón
    Turiso
    Zubilarra/Puentelarrá
    Zubillaga
    Lapuebla de Labarca (A) Lapuebla de Labarca
    Larrabetzu (B) Elexalde/Goikoelexalde
    Gaztelu
    Goikoelexalde/Elexalde
    Larrabetzu
    Uria
    Larraul (G) Larraul
    Lasarte-Oria (G) Atsobakar
    Larrekoetxe
    Lasarte
    Lasarte-Oria (Udalerri-Municipio)
    Oria
    Laudio/Llodio (A) Laudio/Llodio
    Llodio/Laudio
    Laukiz (B) Agirre
    Aurrekoetxe
    Elizalde
    Laukiz (Udalerri-Municipio)
    Mendiondo
    Mentxakaeta
    Lazkao (G) Lazkao
    Lazkaomendi
    Senpere
    Zubierreka
    Leaburu (G) Leaburu
    Txarama
    Legazpi (G) Brinkola
    Legazpi
    Telleriarte
    Legorreta (G) Legorreta
    Legutiano (A) Elosu
    Goiain
    Legutiano
    Nafarrate
    Ollerías/Ollerieta
    Urbina
    Urrunaga
    Leintz-Gatzaga (G) Leintz-Gatzaga
    Leioa (B) Artatza
    Elexalde
    Lamiako
    Leioa (Udalerri-Municipio)
    Lekeitio (B) Lekeitio
    Lemoa (B) Lemoa
    Lemoiz (B) Andraka
    Armintza
    Gure Mendi
    Lemoiz (Udalerri-Municipio)
    Urizar
    Leza (A) Leza
    Lezama (B) Aretxalde
    Garaioltza
    Goitioltza
    Lezama (Udalerri-Municipio)
    Lezo (G) Lezo
    Lizartza (G) Lizartza
    Loiu (B) Elotxelerri
    Lauroeta
    Loiu (Udalerri-Municipio)
    Sangroniz
    Zabaloetxe
    Zangroiz
    Mallabia (B) Arandoño
    Areitio
    Berano Nagusia
    Berano Txikia
    Gerea
    Goita
    Mallabia
    Osma
    Mañaria (B) Mañaria
    Markina-Xemein (B) Amalloa
    Barinaga
    Goierria-Ziortza
    Iluntzar
    Iturreta
    Larruskain-Amalloa
    Markina-Xemein
    Meabe
    Ubilla-Urberuaga
    Maruri (B) Erbera
    Ergoien
    Maruri (Udalerri-Municipio)
    Meñaka (B) Ametzaga
    Emerando
    Meñaka (Udalerri-Municipio)
    Meñakabarrena
    Mesterika
    Mendaro (G) Azpilgoeta
    Garagartza
    Mendaro (Udalerri-Municipio)
    Mendarozabal
    Plaza
    Mendata (B) Albiz
    Elexalde Mendata
    Marmiz
    Mendata (Udalerri-Municipio)
    Olabe
    Mendexa (B) Iturreta
    Leagi
    Likona
    Mendexa (Udalerri-Municipio)
    Zelaia
    Moreda de Álava (A) Moreda/Moreta
    Moreda de Álava (Udalerri-Municipio)
    Moreta/Moreda
    Morga (B) Andra-Mari
    Eskerika
    Meaka
    Meakaur
    Morga (Udalerri-Municipio)
    Morgaondo
    Oñarte
    Mundaka (B) Arketa-Aranburu
    Mundaka
    Portuondo-Basaran
    Mungia (B) Andeko
    Atela
    Atxuri
    Belako
    Berreagamendi
    Billela
    Elgezabal
    Emerando
    Ganbe
    Iturribaltzaga
    Larrauri
    Laukariz
    Lona
    Markaida
    Marutxaga
    Maurola
    Mungia
    Trobika
    Zabalondo
    Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz (B) Berreño
    Gerrika
    Gerrikaitz
    Munitibar
    Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz (Udalerri-Municipio)
    Totorika
    Murueta (B) Murueta
    Muskiz (B) Cobarón (abans Kobaron)
    Muskiz (Udalerri-Municipio)
    Pobeña
    Rigada (La)
    San Juan
    San Julián de Muskiz
    Santelices
    Mutiloa  (G) Mutiloa
    Mutriku (G) Artzain Erreka
    Astigarribia
    Galdona
    Ibiri
    Laranga
    Mijoa
    Mizkia
    Mutriku
    Olabarrieta
    Olatz
    Muxika (B) Agirre
    Ajuria
    Amona
    Ariatza
    Astelarra
    Barandika
    Berrojaz
    Burdarias
    Esturo
    Gorozika
    Ibarruri
    Izebal
    Kurtzero (Ugarte)
    Landotz
    Maguna
    Muniketa
    Muxika (Udalerri-Municipio)
    Oka
    Ordorika
    Ormaetxe
    Pozueta
    San Roman
    Txakale
    Ugarte
    Ugarte Goikoa
    Unda
    Untxigoiti
    Usparitxa
    Zabale
    Zilloniz
    Zugastieta
    Nabarniz (B) Elexalde
    Ikazurieta
    Intxaurraga
    Lekerika
    Merika
    Nabarniz (Udalerri-Municipio)
    Uribarri-Zabaleta
    Navaridas (A) Navaridas
    Oiartzun (G) Altzibar
    Arditurri
    Arragua
    Elizalde
    Ergoien
    Gurutze
    Iturriotz
    Karrika
    Oiartzun (Udalerri-Municipio)
    Ugaldetxo
    Okondo (A) Irabaien
    Jandiola
    Okondo (Udalerri-Municipio)
    Okondojena/Okondogoiena
    San Roman
    Ugalde
    Villachica
    Zudibiarte
    Olaberria (G) Ihurre
    Olaberria
    Yurre
    Oñati (G) Arantzazu
    Araotz
    Berezao
    Garagaltza
    Garibai
    Goribar
    Larraña
    Lezesarri
    Murgia
    Olabarrieta
    Oñati
    Santxolopetegi
    Torreauzo
    Uribarri
    Urruxola
    Zañartu
    Zubillaga
    Ondarroa (B) Ondarroa
    Ordizia (G) Ordizia
    Orendain (G) Orendain
    Orexa (G) Orexa
    Orio (G) Orio
    Ormaiztegi (G) Ormaiztegi
    Orozko (B) Arbaiza
    Bengoetxea
    Gallartu
    Ibarra
    Murueta
    Orozko (Udalerri-Municipio)
    San Martin
    Urigoiti
    Zibiaur
    Ortuella (B) Cadegal
    Nocedal
    Orconera (La)
    Ortuella
    Triano
    Urioste
    Otxandio (B) Anteparaluzeta
    Mekoleta
    Otxandio
    Oyón/Oion (A) Barriobusto
    Labraza
    Oion
    Pasaia (G) Pasaia (Udalerri-Municipio)
    Pasai Antxo
    Pasai Donibane
    Pasai San Pedro
    Peñacerrada/Urizaharra (A) Baroja
    Faido
    Loza
    Montoria
    Pagoeta/Payueta
    Payueta/Pagoeta
    Peñacerrada/Urizaharra
    Urizaharra/Peñacerrada
    Zumentu
    Plentzia (B) Berreaga
    Isuskitza
    Plentzia
    Saratxaga
    Txipio
    Portugalete (B) Portugalete
    Ribera Alta (A) Antezana de la Ribera
    Anucita
    Arbigano
    Arreo
    Artaza /Artatza
    Axkoeta/Escota
    Barrón
    Basquiñuelas
    Caicedo-Sopeña
    Castillo-Sopeña
    Escota/Axkoeta
    Hereña
    Lasierra
    Leciñana de la Oca
    Mimbredo
    Morillas
    Nuvilla
    Ormijana
    Paul
    Pobes
    Ribera Alta (Udalerri-Municipio)
    San Miguel
    Subijana-Morillas
    Tuyo
    Villabezana
    Villaluenga
    Villambrosa
    Viloria
    Ribera Baja/Erribera Beitia (A) Erribera Beitia/Ribera Baja (Udalerri-Municipio)
    Igai
    Manzanos
    Melledes
    Quintanilla de la Ribera
    Ribera Baja/Erribera Beitia (Udalerri-Municipio)
    Rivabellosa
    Rivaguda
    Salvatierra/Agurain (A) Agurain/Salvatierra
    Alangua
    Arrizala
    Egileor
    Iturrieta
    Opakua
    Salvatierra/Agurain
    Samaniego (A) Samaniego
    San Millán/Donemiliaga (A) Adana
    Aspuru/Axpuru
    Axpuru/Aspuru
    Barria
    Bikuña/Vicuña
    Donemiliaga/San Millán (municipi)
    Durruma/San Román de San Millán
    Egilatz/Eguilaz
    Eguilaz/Egilatz
    Erdoñana/Ordoñana
    Galarreta
    Luzuriaga
    Mezkia
    Munain
    Narbaiza
    Okariz
    Ordoñana/Erdoñana
    San Millán/Donemiliaga (municipi)
    San Román de San Millán/Durruma
    Txintxetru
    Ullibarri-Jauregi/Uribarri-Jauregi
    Uribarri-Jauregi/Ullibarri-Jauregi
    Vicuña/Bikuña
    Zuazo de San Millán/Zuhatzu Donemiliaga
    Zuhatzu Donemiliaga/Zuazo de San Millán
    Donostia-San Sebastián (G) Añorga
    Donostia
    Igeldo
    Landarbaso
    San Sebastià
    Zubieta
    Santurtzi (B) Balparda
    Santurtzi
    Villar (El)
    Segura (G) Segura
    Sestao (B) Sestao
    Sondika (B) Basozabal
    Izartza
    Landa
    Sondika (Udalerri-Municipio)
    Zangroiz
    Sopelana (B) Moreaga
    Sopelana (Udalerri-Municipio)
    Ugeraga
    Sopuerta (B) Alen
    Arenao
    Avellaneda
    Baluga (La)
    Barrietas (Las)/Olabarrieta
    Bezi
    Boluaga/Baluga (La)
    Castaño (El)
    Jarralta
    Labarrieta/Olabarrieta
    Mercadillo
    Muñecas (Las)
    Olabarrieta/Barrietas (Las)
    Olabarrieta/Labarrieta
    Ribas (Las)
    San Martín de Carral
    Sopuerta (Udalerri-Municipio)
    Urrestieta/Avellaneda
    Soraluze-Placencia de las Armas (G) Placencia de las Armas/Soraluze
    Soraluze/Placencia de las Armas
    Sukarrieta (B) Abiña (San Antonio)
    Kanala
    Sukarrieta
    Txatxarramendi
    Tolosa (G) Aldaba
    Auzotxikia
    Bedaio
    Montezkue
    San Blas
    San Esteban
    Santa Luzia
    Tolosa
    Urkizu
    Usabal
    Trucios-Turtzioz (B) Cueto
    Gordón
    Iglesia (La)
    Pando
    Romaña
    Trucios (Udalerri-Municipio)
    Ubidea (B) Magdalena
    San Juan
    Ubidea (Udalerri-Municipio)
    Ugao-Miraballes (B) Basakoetxe
    Markio
    Ugao-Miraballes
    Urduliz (B) Dobaran
    Elortza
    Landa
    Mendiondo
    Urduliz (Udalerri-Municipio)
    Zalbidea
    Urduña-Orduña (B) Belandia
    Bilañoko Esparrua/Villaño (Cerca de)
    Lendoño Behekoa/Lendoño de Abajo
    Lendoño Goikoa/Lendoño de Arriba
    Mendeika
    Orduña
    Villaño (Cerca de)/Bilañoko Esparrua
    Urkabustaiz (A) Abezia
    Abornikano
    Apregindana
    Beluntza
    Goiuri-Ondona
    Inoso
    Izarra
    Larrazketa
    Oiardo
    Unza
    Urkabustaiz (Udalerri-Municipio)
    Uzkiano
    Urnieta (G) Urnieta
    Urretxu (G) Urretxu
    Usurbil (G) Aginaga
    Kalezar
    Txikierdi
    Urdaiaga
    Usurbil
    Zubieta
    Valdegovía/Gaubea (A) Espejo
    Fresneda
    Guinea (Ginea)
    Gurendes-Quejo
    Karkamu (Cárcamo)
    Lahoz
    Lalastra
    Mioma
    Nograro
    Osma
    Pinedo
    Quejo
    Quintanilla de Valdegovía (Kintanilla)
    Ribera
    Tobillas
    Tuesta
    Valdegovía (Udalerri-Municipio)
    Valderejo
    Valluerca
    Acebedo (Azebedo)
    Astulez
    Bachicabo
    Barrio
    Basabe
    Bellojín
    Bóveda (Boveda)
    Caranca (Karanka)
    Corro (Korro)
    Villamaderne
    Villamardones
    Villanañe
    Villanueva de Valdegovía/Uribarri Gaubea
    Valle de Trápaga/Trapagaran (B) Arboleda (La)
    Durañona
    Elguero
    Galindo-Salcedillo
    Larreineta/Reineta (La)
    Matamoros-Burzaco
    Parcocha-Barrionuevo
    Reineta (La)/Larreineta
    Trapaga-Causo
    Trapagaran/Valle de Trápaga
    Ugarte
    Valle de Trápaga/Trapagaran
    Villabona (G) Amasa
    Villabona
    Villabuena de Álava/Eskuernaga (A) Eskuernaga/Villabuena de Álava
    Villabuena de Álava/Eskuernaga
    Vitoria-Gasteiz (A) Aberasturi
    Abetxuko
    Ali/Ehari
    Amarita
    Andollu
    Antezana
    Arangiz/Aránguiz
    Aretxabaleta
    Argandoña
    Ariñez
    Arkaia
    Arkaute
    Armentia
    Arriaga
    Artaza Foronda
    Askarza
    Astegieta
    Audikana
    Berrostegieta
    Betoño
    Bolibar
    Castillo/Gaztelu
    Crispijana/Krispiñana
    Ehari/Ali
    Elorriaga
    Erretana
    Eskibel
    Estarrona
    Estibaliz
    Foronda
    Gamarra Mayor/Gamarra Nagusia
    Gamarra Menor/Gamarra Gutxia
    Gamiz
    Gardelegi
    Gaztelu/Castillo
    Gereña
    Gobeo
    Gometxa
    Hueto Abajo-Oto Barren
    Hueto Arriba/Oto Goien
    Ihurre/Yurre
    Ilarratza
    Jundiz
    Jungitu/Junguitu
    Krispiñana/Crispijana
    Lasarte
    Legarda
    Lermanda
    Lopidana
    Lubiano
    Mandojana
    Margarita
    Martioda
    Matauco
    Mendiguren
    Mendiola
    Mendoza
    Miñano Mayor/Miñano Goien
    Miñano Menor/Miñao Gutxia
    Monasterioguren
    Oreitia
    Otazu
    Oto Barren/Hueto Abajo
    Oto Goien/Hueto Arriba
    Subijana de Álava/Subillana-Gasteiz
    Subillana-Gasteiz/Subijana de Álava
    Ullibarri-Arrauza
    Ullibarri de los Olleros/Uribarri Nagusia
    Ullibarri-Viña/Uribarri-Dibiña
    Uribarri-Dibiña/Ullibarri-Viña
    Uribarri Nagusia/Ullibarri de los Olleros
    Villafranca
    Vitòria
    Yurre/Ihurre
    Zerio
    Zuazo de Vitoria/Zuhatzu
    Zuhatzu/Zuazo de Vitoria
    Zumeltzu/Zumelzu
    Zaldibar (B) Eitzaga
    Gazaga
    Goierri
    Zaldibar
    Zaldibia (G) Zaldibia
    Zalduondo (A) Zalduondo
    Zalla (B) Aranguren
    Herrera
    Mimetiz
    Otxaran
    Sollano-Llantada
    Zalla (Udalerri-Municipio)
    Zambrana (A) Berganzo
    Ocio
    Portilla
    Zambrana
    Zamudio (B) Aranoltza-San Antolin
    Arteaga (San Martin)
    Geldo
    Santimami
    Ugaldeguren (Santimami)
    Zamudio (Udalerri-Municipio)
    Zaratamo (B) Arkotxa
    Burbustu-Altamira
    Gutiolo
    Moiordin-Barrondo
    Zaratamo
    Zarautz (G) Aitza
    Elkano
    Urteta
    Zarautz
    Zeanuri (B) Altzuaga
    Altzusta
    Asterria
    Eleizondo
    Ibarguen
    Ipiñaburu
    Otzerimendi
    Plazea
    Undurraga
    Uribe
    Zeanuri (Udalerri-Municipio)
    Zeberio (B) Ametzola
    Areiltza-Olatzar
    Aresandiaga
    Argiñao
    Ariltza-Olatzar
    Arkulanda
    Ermitabarri-Ibarra
    Gezala
    Solatxi
    Uriondo
    Zeberio (Udalerri-Municipio)
    Zubialde
    Zegama (G) Arrieta
    Barrenaldea
    Goialdea
    Olaran
    Zegama
    Zerain (G) Zerain
    Zestoa (G) Aizarna
    Arroa Bekoa
    Arroa Goikoa
    Endoia
    Iraeta
    Lasao
    Zestoa
    Zigoitia (A) Acosta/Okoizta
    Apodaka
    Berrikano
    Buruaga
    Eribe
    Etxabarri-Ibiña
    Etxaguen
    Gopegui
    Larrinoa
    Letona
    Manurga
    Mendarozketa
    Murua
    Okoizta/Acosta
    Olano
    Ondategi
    Zaitegi
    Zestafe
    Zigoitia
    Ziortza-Bolibar (B) Arta
    Bolibar
    Zeinka-Zearregi
    Ziortza-Bolibar (Udalerri-Municipio)
    Ziortza-Goierria
    Zizurkil (G) Elbarrena
    Zizurkil
    Zuia (A) Altube
    Ametzaga
    Aperregi
    Aretxaga
    Bitoriano
    Domaikia
    Gilierna/Guillerna
    Guillerna/Gilierna
    Jugo
    Lukiano
    Markina
    Murgia
    Sarria
    Zarate
    Ziorraga
    Zuia (Udalerri-Municipio)
    Zumaia (G) Artadi
    Oikia
    Zumaia
    Zumarraga (G) Aginaga
    Zumarraga
       
    Alzola-Echebatalla (orain: Altzola), A. M. de Meñaka-Barrena (orain: Meñakabarrena),  Amoroto-Elejalde (orain: Eleizalde),  Andicona (orain: Andikoa),  Arantzazu-Zelaia (orain: Arantzazugoiti),  Arbacegui-Munitibar (orain: Munitibar),  Arcoll-Santiago (orain: Arkoll),  Ariniz (orain: Ariñez),  Arosteguieta (orain: Aroztegieta),  Arriaundi (orain: Santa Maña),  Arromategui (orain: Arronategi),  Arrona-Estación (orain: Arroa Bekoa),  Bakixa (orain: Fauste),  Beballea (orain: Beballara),  Berriz-Olacueta (orain: Olakueta),  Cárcamo (nom officiel: Karkamu),  Celayetas (orain: Zelaieta),  Cruz (La),  (nom officiel: Kurtzea),  Deminigus (orain: Demiku),  Goiballea (orain: Goiballara),  Goitana (orain: Goita),  Gueldos (orain: Geldo),  Guellano (orain: Gellao),  Kobaron (orain: Cobarón),  Lauros (orain: Lauroeta),  Laxier-Ocamica (orain: Laxier),  Lemorieta (orain: Lemoa),  Lequericas (orain: Lekeriketa),  Los Martires (orain: Osintxu),  Luyando (orain: Luiaondo),  Mañuas (orain: Mañu),  Menchacas (orain: Mentxakaeta),  Miraballes (vegeu Ugao),  Muncharaz (orain: Muntsaratz),  Navarrete (orain: Nafarrete),  Ocerinmendi (orain: Otzerimendi),  Orobios (orain: Oromiño),  Oromiño (orain: San Marko),  Otsiñaga (orain: Osinaga),  Paoaga (orain: Pagoaga),  Pasajes (nom castellà de Pasaia),  Recalde (orain: Errekalde),  Ribera (orain: Erribera),  San Miguel (orain: Dudea),  San Nicolas de Lastur (orain: Lastur),  Uncella (orain: Untzilla),  Urrejola (orain: Urruxola),  Veneras (orain: Meatzerreka),  Vildosolo (orain: Bildosola),  Vitoria-Gasteiz.

     

    Nafarroako Foru Komunitatea / Comunidad Foral de Navarra / 

    Communauté Forale de Navarre / Chartered Community (Commonwealth) of Navarre

    Udalerri Otros nombres Kategoria-Categoría-Catégorie Parrokia-Parroquia-Parroisse
    Udalerri :  Municipio - Municipalité / Herri : Lugar - Lieu / Baserri : Caserío - Ferme / Hiribildu : Villa - Lieu-dit / Udaletxe : Concejo - Commune / Hiri : Ciudad - Ville / Auzo : Barrio - Quartier / Herrixka : Poblado - Village
     
    Abáigar Abáigar Udalerri
    Abaigar Herri San Vicente
    Abárzuza Abárzuza Udalerri
    Abarzuza / Abartzuza Herri Sta María
    Anderaz Colegio Santiago
    Monasterio
    Abaurregaina-Abaurrea Alta Abaurrea Alta Udalerri
    Abaurrea Alta Herri San Pedro Apostol
    Abaurrea Baja Udalerri
    Abaurrea Baja Herri San Martín Obispo
    Aberin Aberin Udalerri
    Averin Herri San Juan Bautista
    Baserri
    Echávarri de la Solana Baserri
    Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Ablitas Ablitas Udalerri
    Avlitas Hiribildu Sta María Magdalena
    Adiós Adiós Udalerri
    Adiotz Herri San Andrés
    Baserri
    Aguilar de Codés Aguilar de Codés Udalerri
    Aguilar de Codes / Aguillar Hiribildu Invención de la Santa Cruz
    Aibar / Oibar Aibar Udalerri
    Arteta de Aibar
    Gardalain San Vicente
    Loya San Millán
    Sabaiza La Asunción de Ntra Sra
    Hiribildu San Pedro
    Allín Allín Udalerri
    Udaletxe San Román
    Aramendia Udaletxe San Sebastián
    Arbeitza Udaletxe San Martín
    Artabia Udaletxe San Esteban
    Etxabarri Udaletxe La Asunción
    Eultz Udaletxe San Sebastián
    Galdio Udaletxe San Pedro Apostol
    Larrion Udaletxe La Asunción
    Udaletxe San Vicente
    Zubielki Udaletxe Sta. María
    Allo Allo Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Altsasu-Alsasua Alsasua Udalerri
    Alsasua Hiribildu Sta. María La Asunción
    Améscoa Baja Améscoa Baja Udalerri
    Artatza Udaletxe Ntra Sra de la Natividad
    Bakedano Udaletxe San Juan Bautista
    Barindano Udaletxe San Millán
    Ekala Udaletxe San Miguel
    Udaletxe San Bartolomé
    Udaletxe San Martín
    Baserri La Asunción
    Zudairi Udaletxe
    Ancín Ancín Udalerri
    Antzin Udaletxe San Fausto
    Mendiribarri Udaletxe San Andrés
    Andosilla Andosilla Udalerri
    Hiribildu San Julián y Sta. Basilisa
    Añorbe Añorbe Udalerri
    Herri La Asunción
    Ansoáin Ansoáin Udalerri
    Antsoain / Ansoain Herri San Cosme y San Damián
    Anue Anue Udalerri
    Arizu Udaletxe San Pedro
    Burutáin / Burutain Udaletxe San Pedro
    Egozcue Udaletxe San Miguel
    Esáin Udaletxe San Juan Bautista
    Etuláin Udaletxe San Esteban
    Echaide Baserri
    Leazcue Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Olagüe Udaletxe San Juan Bautista
    Aoiz / Agoitz Aoiz Udalerri
    Hiribildu San Miguel Arcangel
    Araitz Araiz Udalerri
    Arriba Herri San Miguel
    Arriba-Atallo Udaletxe
    Atallo Herri San Juan Bautista
    Azcárate / Ascarate Udaletxe San Esteban
    Gaínza Udaletxe San Martín
    Inza Udaletxe San Juan (Santiago)
    Uztegui Udaletxe La Asunción
    Arakil Araquil Udalerri
    Aizcorbe Herri San Andrés
    Eguiarreta Udaletxe San Antonio Abad
    Ecay / Ecay de Araquil Udaletxe San Andrés
    Erroz Udaletxe San Babil
    Echarren Udaletxe San Vicente
    Echeverri / Echaverri / Echeverri Udaletxe Sta. María
    Hiribildunueva de Araquil Udaletxe San Martín
    Yábar Udaletxe San Esteban Promartir
    Herri
    Guizurdiaga Udaletxe San Juan Bautista
    Murguindueta Herri San Esteban Promartir
    Satrústegui Udaletxe San Martín
    Urrizola Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Zuazu Udaletxe San Martín
    Aranarache Aranarache Udalerri
    Aranarache Herri Ntra Sra de la Asunción
    Aranguren Aranguren Udalerri
    Udaletxe San Vicente
    Herri San Andrés
    Herri San Juan Evangelista
    Laviano Udaletxe La Purificación
    Lakidain Herri San Martín
    Mutiloa Herri San Saturnino
    Mutiloa la Baja Herri San Pedro Apostol
    Taxonar Udaletxe Santos Emeterio y Celedonio
    Zolia Udaletxe San Esteban
    Arano Arano Udalerri
    Hiribildu San Martín
    Arantza Aranaz Udalerri
    Ayensa Baserri
    Aranaz Hiribildu La Asunción Iruña - Pamplona
    Aras Aras Udalerri
    Tres Aras Herri Sta. María Lizarra - Estella
    Arbizu Arbizu Udalerri
    Arvizu Hiribildu Natividad de María
    Arce / Artzi Arce Udalerri
    Asnoz San Juan Bautista
    Zazpe San Adrián
    Herri La Purísima Concepción
    Herri San Pedro Apostol
    Udaletxe San Lorenzo
    Udaletxe La Inmaculada Concepción
    Udaletxe San Martín
    Gorraitz Artzibar Herri
    Udaletxe Sta. Lucía
    Herri San Esteban
    Baserri Sta. Cecilia
    Udaletxe San Julián
    Herri San Román
    Zaragueta Udaletxe San Juan Bautista
    Udaletxe San Saturnino
    Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Udaletxe San Andrés
    Baserri San Saturnino
    Arellano Arellano Udalerri
    Hiribildu San Román
    Areso Areso Udalerri
    Hiribildu Ntra Sra de la Asunción
    Arguedas

     

    Arguedas Udalerri
    Hiribildu San Esteban
    Aria Aria Udalerri
    Herri San Andrés
    Aribe Arive Udalerri
    Arive / Arive Herri La Inmaculada
    Armañanzas Armañanzas Udalerri
    Armañantzas Hiribildu Santa María
    Arróniz Arróniz Udalerri
    Arronitz Hiribildu San Salvador
    Arruazu Arruazu Udalerri
    Hiribildu La Asunción
    Artajona Artajona Udalerri
    Artaxona / Artasona Hiribildu San Saturnino, San Pedro
    Artazu Artazu Udalerri
    Herri San Miguel Arcangel
    Atez Atez Udalerri
    Amalain Baserri
    Aroztegi / Arostegi / Aroztegui Udaletxe La Asunción
    Berasain / Beratsain Udaletxe San Cristóbal
    Beuntza Udaletxe La Asunción
    Beuntza / Larrea Baserri
    Ziganda Udaletxe San Esteban
    Eguarats Udaletxe San Martín
    Egillor / Eguilor Baserri San Miguel
    Erize / Eritze Atetz / Eritzegoiti Udaletxe San Miguel
    Auritz-Burguete Burguete Udalerri
    Burguete / Auriz San Nicolás de Bari Hiribildu Zangoza - Sangüesa
    Ayegui Ayegui Udalerri
    Aiegi Herri San Martín
    Azagra Azagra Udalerri
    Hiribildu San Salvador
    Azuelo

    Azuelo

    Azuelo Udalerri
    Hiribildu San Jorge
    Bakaiku Bacáicoa Udalerri
    Bacáicoa / Bakaikoa / Bakaikua Herri San Juan Bautista
    Barañáin Barañáin Udalerri
    Barañain / Barainain Herri San Esteban y San Pablo
    Barásoain Barásoain Udalerri
    Barasoain Hiribildu Sta. María
    Barbarin Barbarin Udalerri
    Herri San Juan Evangelista
    Bargota Bargota Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Barillas Barillas Udalerri
    Hiribildu San Miguel Arcangel
    Basaburua Basaburua Mayor Udalerri
    Aizaroz Herri
    Arrarás Udaletxe San Pedro Apostol
    Herri San Miguel
    Udaletxe San Juan Bautista
    Erviti Herri La Natividad
    Garzarón / Gartzarun / Garzarun Udaletxe La Natividad de María
    Udaletxe La Asunción
    Yaben Udaletxe La Natividad de Ntra Sra
    Ichaso Udaletxe San Pedro
    Jaunsaras Udaletxe La Asunción
    Auzo
    Oroquieta Herri San Tiburcio
    Oroquieta-Erviti Udaletxe
    Herri San Miguel
    Udaletxe
    Baztan Baztán Udalerri
    Aincialde Auzo
    Almándoz / Almandotz Herri San Pedro Apostol
    Maya de Baztán / Maia Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Herri La Asunción
    Arizcun Herri San Juan Bautista
    Arrayoz Herri Ntra Sra de la Asunción
    Azpilcueta / Azpilicueta Herri San Andrés Apostol
    Berrueta Herri San Martín
    Elvetea / Elvete Herri Sta. Cruz
    Herri Santiago Apostol
    Errazu Herri San Pedro
    Echaide Auzo
    Garzain / Garzain Herri San Martín
    Herri San Salvador
    Lecároz Herri San Bartolomé
    Oronoz-Mugaire / Oronoz Mugairi Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Ciga Herri San Lorenzo
    Zozaya Auzo
    Beire Beire Udalerri
    Beyre / Veire Hiribildu San Millán
    Belascoáin Belascoáin Udalerri
    Belaskoain / Blascoain Herri La Asunción
    Bera-Vera de Bidasoa Vera de Bidasoa Udalerri
    Vera de Bidasoa Hiribildu San Esteban
    Berbinzana Berbinzana Udalerri
    Berbintzana Hiribildu La Asunción
    Beriáin Beriáin Udalerri
    Beriain Herri San Martín
    Berrioplano Berrioplano Udalerri
    Aitzoain / Aizoain Udaletxe Sta. Agueda
    Anezcar / Añezkar / Aiznezcar Udaletxe San Andrés
    Artika / Artiga Udaletxe San Marcelo
    Ballariain / Ballarain Udaletxe San Pedro
    Berriobeiti / Berrio de la plana Udaletxe La Purificación de Ntra Sra
    Berriogoiti / Berrio de suso Udaletxe Sta. Eulalia
    Elkarte Udaletxe La Purificación
    Larrageta Udaletxe San Esteban
    Lotza Udaletxe San Martín
    Oteitza Udaletxe San Juan Bautista
    Berriozar

    Berriozar

    Berriozar Udalerri
    Herri San Esteban Promartir
    Bertizarana Bertizarana Udalerri
    Udaletxe Sta Catalina
    Narvarte / Narvarte Udaletxe San Andrés
    Oyeregui Udaletxe San Juan Bautista
    Señorío de Bértiz Señorío
    Betelu Betelu Udalerri
    Hiribildu San Pedro
    Bidaurreta Vidaurreta Udalerri
    Vidaurreta Herri San Julián
    Biurrun-Olcoz Biurrun-Olcoz Udalerri
    Udaletxe Ntra. Sra del Rosario
    Olkotz Udaletxe San Miguel
    Buñuel Buñuel Udalerri
    Hiribildu Sta. Ana
    Burgui / Burgi Burgui Udalerri
    Hiribildu San Pedro
    Burlada / Burlata Burlada Udalerri
    Herri San Juan Bautista
    Cabanillas Cabanillas Udalerri
    Cavanillas Hiribildu Ntra Sra de la Asunción
    Cabredo Cabredo Udalerri
    Hiribildu Santiago el Mayor
    Cadreita Cadreita Udalerri
    Hiribildu San Miguel
    Caparroso Caparroso Udalerri
    Hiribildu Sta. Fe
    Cárcar Cárcar Udalerri
    Hiribildu San Miguel
    Carcastillo Carcastillo Udalerri
    Zarrakaztelu Hiribildu San Salvador
    Udaletxe San Francisco Javier
    Monasterio
    Cascante Cascante Udalerri
    Hiri Ntra Sra de la Asunción, Ntra Sra de la Victoria
    Cáseda Cáseda Udalerri
    Hiribildu La Asunción
    Herri San Isidro
    Castejón Castejón Udalerri
    Castejon Herri San Francisco Javier
    Castillo-Nuevo Castillo-Nuevo Udalerri
    Gazteluberri Herri San Martín Obispo
    Cintruénigo Cintruénigo Udalerri
    Cintruenigo Hiribildu San Juan Bautista
    Cirauqui Cirauqui Udalerri
    Zirauki Hiribildu Sta. Catalina, San Román
    Ciriza Ciriza Udalerri
    Ziritza / Ziriza Herri San Miguel
    Elio Baserri
    Cizur Cizur / Zizur Udalerri
    Asterain / Azterain Udaletxe San Cosme y San Damián
    Zizur Txikia Udaletxe Stos Martires Emeterio Y Celedonio
    Herri
    Gazolatz Udaletxe La Purificación
    Gendulain Herri
    Larraia Udaletxe San Román
    Muru Azterain / Muru Asterain Udaletxe San Esteban
    Baternain Udaletxe San Martín
    Sagues Herri San Miguel
    Undio Udaletxe San Martín
    Zarikiegi Udaletxe San Andrés
    Corella Corella Udalerri
    Hiri El Rosario, San Miguel
    Cortes Cortes Udalerri
    Hiribildu San Juan Bautista
    Desojo Desojo Udalerri
    Desoio Hiribildu Sta. María
    Dicastillo Dicastillo Udalerri
    Deikaztelu Hiribildu Santos Emeterio y Celedonio
    Donamaria Donamaría Udalerri
    Donamaría Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Herri Sto. Domingo
    Doneztebe-Santesteban Santesteban Udalerri
    Santesteban Hiribildu San Pedro
    Echarri Echarri Udalerri
    Etxarri Herri San Esteban
    Egüés Egüés Udalerri
    Altzuza Udaletxe San Esteban
    Udaletxe San Vicente
    Udaletxe San Martín
    Badoztain / Badostain Udaletxe San Miguel Arcangel
    Herri San Martín
    Eulbati Baserri Ntra. Sra de la Asunción
    Egues Udaletxe San Martín
    Elkano Udaletxe La Purificación de Ntra Sra
    Elia Udaletxe La Asunción
    Herri San Salvador
    Gorraitz Herri San Esteban
    Ibiriku Udaletxe San Juan Bautista
    Olatz Txipia Udaletxe San Pedro
    Udaletxe Sta. Engracia
    Udaletxe Sta. Engracia
    Herri San Bartolomé
    El Busto El Busto Udalerri
    Hiribildu San Andrés
    Elgorriaga Elgorriaga Udalerri
    Herri San Pedro Apostol
    Enériz Enériz Udalerri
    Eneriz / Eneritz Herri Sta María Magdalena
    Eratsun Erasun Udalerri
    Erasun Herri San Estanislao
    Ergoiena Ergoyena Udalerri
    Torrano Udaletxe San Clemente
    Udaletxe San Clemente
    Unanua / Unanue / Unanoa Udaletxe San Pedro
    Erro Erro Udalerri
    Gurbizar Santa Cecilia
    Aincioa Udaletxe San Esteban
    Ardáiz Herri San Pedro
    Espinal Udaletxe San Bartolomé
    Viscarret Udaletxe San Pedro
    Udaletxe San Esteban
    Esnoz Udaletxe San Martín
    Quinto Real Baserri
    Baserri San Pedro
    Linzoáin Udaletxe San Saturnino
    Herri San Andrés
    Mezquiriz Udaletxe San Cristobal
    Olóndriz / Orondriz Udaletxe San Juan Bautista
    Baserri San Juan
    Baserri San Juan Bautista
    Cilveti Udaletxe San Bartolomé
    Eslava Eslava Udalerri
    Eslaba Hiribildu San Miguel
    Esparza Esparza Udalerri
    Espartza Hiribildu San Andrés
    Espronceda Espronceda Udalerri
    Esprontzeda Hiribildu San Vicente Martir
    Estella / Lizarra Noveleta Extinguido San José
    Estella Udalerri
    Hiri San Juan Bautista, San Miguel, San Pedro
    Esteribar Esteribar Udalerri
    Udaletxe San Gil
    Aquerreta Herri La Transfiguración
    Anchóriz Udaletxe La Inmaculada
    Herri
    Herri La Inmaculada
    Eugui Udaletxe San Gil
    Esquiroz / Ezquíroz Herri Sta. Lucía
    Guenduláin Herri Sta. Eulalia
    Idoy Herri San Miguel
    Ilárraz Herri San Martin (Sta. Lucía)
    Ilurdoz Herri Ntra. Sra del Rosario
    Imbuluzqueta / Ibulusqueta Udaletxe San Martín
    Iragui Udaletxe San Lorenzo
    Iroz Herri San Pedro
    Herri La Asunción
    Larrasoaina Udaletxe San Nicolas de Bari
    Leránoz Udaletxe San Adrián
    Olloqui Udaletxe San Adrián
    Ostériz Herri Ntra. Sra del Rosario
    Saigós Udaletxe San Cristóbal
    Udaletxe Santos Nunilo y Alodia
    Setoáin / Setuain Herri San Juan Bautista
    Urdániz Udaletxe San Miguel
    Udaletxe La Asunción
    Usechi Herri San Esteban
    Zabaldica Udaletxe San Esteban Promartir
    Zuriáin Herri San Millán
    Etayo Etayo Udalerri
    Etaio / Etaiu Herri La Asunción de Ntra Sra
    Leartza / Larza Aldea San Andrés
    Etxalar Echalar Udalerri
    Echalar Hiribildu Sta. María
    Etxarri-Aranatz Echarri-Aranaz Udalerri
    Echarri-Aranaz Hiribildu Sta. María
    Lizarragavengoa Udaletxe San Pedro Apostol
    Etxauri Echauri Udalerri
    Echauri Herri Sta. Eulalia
    Herri San Estevan
    Eulate Eulate Udalerri
    Herri San Martín
    Ezcabarte Ezcabarte / Escabarte Udalerri
    Baserri San Millán
    Añoz Herri La Purificación de Ntra Sra
    Udaletxe San Román
    Azotz Udaletxe San Lorenzo
    Zildotz / Zildoz Udaletxe San Esteban
    Udaletxe San Esteban
    Herri Sta. Eulalia
    Herri
    Makirriain / Maquerriain Udaletxe San Martín
    Orikain Udaletxe Santiago
    Udaletxe San Juan Bautista
    Udaletxe San Andrés
    Ezcároz / Ezkaroze Ezcároz Udalerri
    Escaroz Hiribildu San Román
    Ezkurra Ezcurra Udalerri
    Ezcurra Hiribildu La Asunción
    Ezprogui Moriones Udalerri
    Ageza / Aiesa Udaletxe San Andrés
    Herri San Martín
    Falces Falces Udalerri
    Faltzes Hiribildu Natividad de María
    Fitero Fitero Udalerri
    Hiribildu Sta. María la Real
    Fontellas Fontellas Udalerri
    Auzo
    Hiribildu Ntra. Sra. Del Rosario
    Funes Funes Udalerri
    Hiribildu Santiago Apostol
    Fustiñana Fustiñana Udalerri
    Baserri
    Fostiñana Hiribildu Ntra. Sra de la Asunción
    Baserri
    Galar Galar Udalerri
    Arlegi Udaletxe San Martín
    Baserri San Miguel
    Cordobilla Udaletxe San Saturnino (Sagrado Corazón)
    Galar / Espartza Udaletxe San Esteban Promartir
    Eskirotz Udaletxe San Adrián
    Udaletxe San Martín
    Olatz Nagusia / Olaz de Galar Udaletxe Ntra. Sra de la Natividad
    Getze / Galar Getze / Sallinas Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Zubitza Udaletxe San Juan Bautista
    Gallipienzo Gallipienzo Udalerri
    Hiribildu San Pedro
    Herrixka
    Gallués / Galoze Gallués Udalerri
    Hiribildu San Juan Bautista
    Udaletxe San Cosme y San Damián
    Udaletxe San Vicente Martir
    Udaletxe Sta. María de la Asunción
    Garaioa Garayoa Udalerri
    Garayoa Herri San Andrés
    Garde / Garde Garde Udalerri
    Hiribildu Santiago
    Garínoain Garínoain Udalerri
    Garinoain Herri San Martín
    Garralda Garralda Udalerri
    Herri San Juan Evangelista
    Genevilla Genevilla Udalerri
    Uxanabilla / Ujanabilla Hiribildu San Esteban
    Goizueta Goizueta Udalerri
    Articuza Auzo
    Hiribildu La Asunción
    Goñi Goñi Udalerri
    Aizpun Udaletxe San Andrés
    Azantza Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Ciriaco
    Munarritz Udaletxe Sta. María (La Expectación)
    Urdanotz Udaletxe San Román Martir
    Güesa / Gorza Güesa Udalerri
    Udaletxe San Esteban Promartir
    Udaletxe San Vicente Martir
    Baserri La Ascensión
    Guesálaz Guesálaz Udalerri
    Arguiñao Udaletxe San Martín
    Arzotz Herri San Román
    Estenotz Udaletxe San Martín
    Garisoain Udaletxe La Natividad de María
    Genbe Udaletxe San Bartolomé
    Iruxo Herri San Román
    Udaletxe La Asunción
    Iturgoien Udaletxe San Millán
    Izurtzu Udaletxe Nuestra Sra de la O (San Andrés)
    Lerat Udaletxe San Pedro
    Muetz Udaletxe Sta. Eulalia
    Muniain Gesalatz / Muniáin de Salinas Udaletxe Sta. Catalina
    Muzki / Múzquiz de Guesálaz Herri Sta. María Magdalena
    Bidaurre Udaletxe Sta. Catalina
    Herri Ntra. Sra de la Asunción (del Rosario)
    Guirguillano Guirguillano Udalerri
    Herri San Martín
    Etxarren / Echarren de Mañeru Udaletxe San Román
    Girgillano Udaletxe San Pedro Apostol
    Hiriberri-Villanueva de Aezkoa Hiriberri-Villanueva de Aezkoa Udalerri
    Hiriberri-Villanueva de Aézcoa Herri San Salvador
    Huarte / Uharte Huarte Udalerri
    Hiribildu San Esteban, San Juan Evangelista
    Ibargoiti Ibargoiti Udalerri
    Abintzao Udaletxe San Pedro
    Zilegieta / Zeligueta Baserri
    Idotzin / Idozin Udaletxe San Clemente
    Izko Udaletxe San Martín
    Lekaun Herri San Bartolome
    Getze Ibargoiti Udaletxe San Miguel
    Herri San Esteban
    Besolla Hiribildu La Puruficación de Ntra Sra
    Ibarzabalza Herri San Andrés
    Igantzi Yanci Udalerri
    Yanci Hiribildu San Miguel Arcangel
    Igúzquiza Igúzquiza Udalerri
    Udaletxe San Pedro Apostol
    Iguzkitza / Eguzquiza Udaletxe San Andrés
    Udaletxe San Germán y San Servando
    Udaletxe San Salvador
    Imotz Imoz Udalerri
    Udaletxe San Miguel
    Echalecu Udaletxe San Esteban Promartir
    Goldáraz Udaletxe La Natividad
    Udaletxe San Esteban
    Músquiz Udaletxe San Martín
    Oscoz Udaletxe San Cristobal
    Urriza Udaletxe San Juan Bautista
    Zarranz Udaletxe San Miguel
    Irañeta Irañeta Udalerri
    Iraineta Hiribildu San Juan Bautista
    Irurtzun Irurzun Udalerri
    Irurzun Herri San Martín
    Isaba / Izaba Isaba Udalerri
    Hiribildu San Ciprián
    Ituren Ituren Udalerri
    Hiribildu San Martín
    Iturmendi Iturmendi Udalerri
    Herri San Miguel
    Iza Iza Udalerri
    Aginaga / Aguinaga de Gulina Udaletxe San Pedro
    Aldava Udaletxe La Asunción
    Aldaz-Echavacoiz / Aldaz Echabacoiz Baserri San Esteban
    Aritz Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Martín
    Zia Udaletxe San Miguel
    Erize / Eritze Itza / Eritzebeiti Udaletxe San Andrés
    Gulia Udaletxe San Pedro
    Itza Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Vicente Martir
    Udaletxe San Millán
    Otxobi Udaletxe San Juan Bautista
    Orderitz Herri
    Saratsa Udaletxe San Martín
    Saratsate Udaletxe San Esteban
    Herri San Andrés
    Izagaondoa Izagaondoa / Izagondoa Udalerri
    Udaletxe San Martín
    Beroitz Herri
    Herri San Martín
    Herri Sta. Agueda
    Herri La Purificacion
    Herri San Pedro
    Izanotz / Itzanotz Herri La purificación
    Lizarraga Herri Sta. Eulalia
    Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Erreta Herri San Pedro
    Herri Sta. María (La Asunción)
    Herri San Esteban
    Herri Ntra. Sra de la Purificación
    Izalzu / Itzaltzu Izalzu Udalerri
    Hiribildu San Salvador
    Jaurrieta Jaurrieta Udalerri
    Hiribildu San Salvador
    Javier Javier Udalerri
    Xabier Hiribildu Sta. María (La Anunciación)
    Peña Baserri San Martín
    Juslapeña Juslapeña Udalerri
    Aristregi Udaletxe San Juan Bautista
    Herri Sta. Eulalia
    Udaletxe San Martín
    Gartziriain / Garzariáin / Gaizariain Udaletxe San Pedro
    Larraiotz Udaletxe Ntra. Sra. Del Rosario
    Markelain / Marquellain Udaletxe San Miguel
    Nabatz Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Martín
    Ollakarizketa Udaletxe La Inmaculada
    Otsakar / Osakar Udaletxe San Cristobal
    Osuynaga Udaletxe San Lorenzo
    Untzu Udaletxe Nta. Sra de la Asunción
    Uxi Herri San Andrés
    Labaien Labayen Udalerri
    Labayen Hiribildu San Pedro
    Lakuntza Lacunza Udalerri
    Lacunza Hiribildu San Salvador
    Lana Lana Udalerri
    Udaletxe San Pedro
    Gastiain Udaletxe San Saturnino
    Narkue Udaletxe San Millán
    Udaletxe Santa Lucía
    Biloria Udaletxe San Andrés
    Lantz Lanz Udalerri
    Lanz Hiribildu Sta Cruz
    Lapoblación Lapoblación / La Población y Meano Udalerri
    Meanuri Udaletxe La Asunción
    Udaletxe Sta. María
    Larraga Larraga Udalerri
    Hiribildu San Miguel
    Larraona

     

    Larraona Udalerri
    Herri San Cristobal
    Larraun Larraun Udalerri
    Alviasu Udaletxe San Lorenzo
    Aldaz Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Juan y San Pablo
    Arruiz Udaletxe San Cristobal
    Astiz Udaletxe San Pedro
    Azpíroz Udaletxe San Esteban
    Baráibar Udaletxe San Miguel
    Errazquin Udaletxe San Martín
    Echarri Udaletxe San Miguel
    Udaletxe San Bartolomé
    Udaletxe San Juan Evangelista
    Herri
    Madoz Udaletxe San Juan Bautista
    Muguiro Udaletxe San Pedro
    Odériz Udaletxe San Lorenzo
    Señorío
    Huici Udaletxe San Miguel
    Lazagurría Lazagurría Udalerri
    Elizagorria / Lazagorria Herri Ntra. Sra del Rosario
    Leache Leache Udalerri
    Leatxe Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Legarda Legarda Udalerri
    Herri La Asunción
    Legaria Legaria Udalerri
    Herri San Martín
    Leitza Leiza Udalerri
    Leiza Hiribildu San Miguel
    Lekunberri Lecumberri Udalerri
    Lecumberri Herri San Juan Bautista
    Leoz Leoz Udalerri
    Amatriain Herri San Esteban
    Amunarrizketa Herri
    Artariain Udaletxe San Juan Bautista
    Herri San Bartolomé
    Bezkiz / Bezkitz Herri San Andrés
    Iratxeta Udaletxe San Esteban
    Baserri Sta María
    Leotz Udaletxe La Natividad
    Makirriain / Maquirriain de Orba Herri Sta. Catalina
    Oleta Orbaibar / Oleta Udaletxe La Asunción
    Santsoain Herri La Asunción
    Herri San Pedro
    Herri San Clemente
    Lerga Abaiz Sta. Cruz/Sta. Elena
    Lerga Udalerri
    Hiribildu San Martín
    Lerín Lerin Hiribildu Sta. María
    Lesaka Lesaca Udalerri
    Lesaca Hiribildu San Martín
    Lezáun Lezáun Udalerri
    Lezaun Herri San Pedro
    Liédena Liédena Udalerri
    Ledea Herri La Asunción
    Lizoáin Lizoáin Udalerri
    Beortegi Herri Sta. María
    Galduroz / Galdurotz Herri Santiago
    Janaritz / Janariz Herri San Esteban
    Lerrutz Herri San Pedro
    Herri San Martín
    Lizoain Herri San Miguel Arcangel
    Mendiorotz Herri San Pedro
    Ozkaritz Herri San Esteban
    Herri San Andrés
    Aguinaga de Arriasgoiti Ermita
    Herri La Purísima Concepción (La Inmaculada)
    Urritzelki Herri San Martín
    Iheltz Herri San Vicente
    Herri San Juan Bautista
    Zaldaitz Baserri San Juan Bautista
    Zuntzarren Herri San Román
    Lodosa Lodosa Udalerri
    Hiribildu San Miguel
    Lónguida / Longida Lónguida Udalerri
    Akotain / Acutain Baserri
    Agos Udaletxe San Esteban
    Udaletxe La Asunción
    Udaletxe San Martín
    Herri San Salvador
    Herri San Martín
    Herri Sta. Eulalia
    Herri San Julián
    Herri San Bartolomé
    Herri San Pedro
    Herri San Martín
    Udaletxe La Asunción
    Olaberri Herri San Juan Evangelista
    Herri San Martín
    Herri San Andrés
    Herri Inmaculada Concepción
    Herri San Andrés
    Udaletxe La Purificación
    Los Arcos Los Arcos Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Lumbier Lumbier Udalerri
    Irumberri Hiribildu Ntra. Sra de la Asunción
    Luquin Luquin Udalerri
    Lukin Herri San Martín
    Luzaide-Valcarlos Valcarlos Udalerri
    Valcarlos Hiribildu Santiago Apostol
    Mañeru Udalerri
    Soracoiz San Esteban
    Hiribildu San Pedro Apostol
    Marañón Marañón Udalerri
    Herri La Asunción
    Marcilla Marcilla Udalerri
    Hiribildu San Bartolomé
    Mélida Mélida Udalerri
    Melida Hiribildu Sta. María (La Asunción)
    Mendavia Mendavia Udalerri
    Imas Granja
    Hiribildu San Juan Bautista
    Mendaza Mendaza Udalerri
    Azedo Udaletxe Ntra Sra de la Asunción
    Udaletxe San Juan Bautista
    Mendatza Udaletxe San Félix
    Udaletxe San Martín
    Mendigorría Mendigorría Udalerri
    Mendigorria Hiribildu San Pedro
    Metauten Metauten Udalerri
    Udaletxe San Nicolás
    Gautza Udaletxe Sta. Eulalia
    Udaletxe San Román
    Udaletxe La Asunción
    Ollogoien Udaletxe San Martín
    Milagro Milagro Udalerri
    Hiribildu Ntra. Sra de los Abades
    Mirafuentes Mirafuentes Udalerri
    Herri San Román
    Miranda de Arga Miranda de Arga Udalerri
    Hiribildu San Benito (La Asunción)
    Monreal Monreal Udalerri
    Elo Hiribildu San Martín (La Natividad)
    Monteagudo Monteagudo Udalerri
    Hiribildu Sta María Magdalena
    Morentin Morentin Udalerri
    Herri San Andrés Apostol
    Mués Mués Udalerri
    Cabrega Baserri
    Mues Herri Sta. Eugenia
    Murchante Murchante Udalerri
    Murchant Herri La Asunción
    Murieta Murieta Udalerri
    Herri San Esteban Promartir
    Murillo El Cuende Udaletxe Sta. Fe
    Murillo el Cuende Udalerri
    Arrada Udaletxe La Sta. Cruz
    Udaletxe San Juan Bautista
    Murillo el Fruto Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Muruzábal Muruzábal Udalerri
    Muruzabal Hiribildu San Esteban
    Navascués Aizpurgi Udaletxe San Clemente
    Navascués Udalerri
    Nabaskoze Udaletxe San Cristobal
    Uztes Udaletxe San Saturnino
    Nazar Nazar Udalerri
    Hiribildu San Pedro
    Noáin (Valle de Elorz)/ Noain (Elortzibar) Andricain San Esteban
    Elorz Udalerri
    Elortz / Elorçe Udaletxe La Asunción
    Herri La Purísima
    Gerendiain Udaletxe San Lorenzo /San Juan Evangelista
    Imarkoain / Ymarquoain / Emarchoin Udaletxe San Martín
    Noain Herri San Miguel
    Oritz Herri San Adrián
    Otao Herri San Salvador
    Dorre Udaletxe San Pedro
    Iharnotz / Ianoz / Yarnoç Udaletxe La Natividad
    Zabalegi / Cavalegui / Zavalegui Udaletxe La Purificación
    Zuloeta / Çuloeta Udaletxe San Esteban
    Obanos Obanos Udalerri
    Ovanos Hiribildu San Juan Bautista
    Ochagavía Ochagavía Udalerri
    Otsagi / Otsagabia Hiribildu San Juan Evangelista
    Oco Oco Udalerri
    Oko Herri San Millán
    Odieta Anozibar Udaletxe Sto. Tomás
    Odieta Udalerri
    Ziaurriz Udaletxe Santa Catalina
    Gaskue Udaletxe San Esteban
    Gelbenzu / Gelbentzu Udaletxe San Juan Evangelista
    Gendularin Udaletxe
    Udaletxe San Martín
    Ostitz Udaletxe San Juan Bautista
    Erripa Udaletxe San Martín
    Oitz Oiz Udalerri
    Oiz Herri La Natividad de Ntra Sra (San Tiburcio)
    Oláibar Oláibar Udalerri
    Beraitz Herri
    Enderitz Udaletxe San Nicolás de Bari
    Olaitz Udaletxe San Miguel
    Olabe Udaletxe San Pedro
    Otsakain / Osakain Udaletxe San Martín
    Otsabide / Osabide Baserri
    Herri San Lorenzo
    Olazti-Olazagutía Olazagutía Udalerri
    Olazagutía Herri San Miguel
    Olejua Olejua Udalerri
    Olexoa / Olejoa / Olexua Herri Santiago
    Olite Olite Udalerri
    Erriberri Hiri San Pedro, Sta. María
    Ollo Ollo Udalerri
    Anoz Udaletxe San Blas
    Udaletxe San Salvador
    Beasoáin Herri San Martín
    Beasoáin-Eguillor Udaletxe
    Eguillor / Eguilor Herri San Miguel
    Ilzarbe Udaletxe San Esteban
    Ollaran / Olloibar Udaletxe Santo Tomás
    Saldis Herri San Andrés (San Pedro)
    Senosiáin Udaletxe San Martín
    Ulzurrun Udaletxe San Martín
    Olóriz Olóriz Udalerri
    Herri Sta. Barbara
    Etxague Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Mendibil Udaletxe San Miguel
    Oloritz Udaletxe San Bartolomé
    Orizin Herri San Andrés
    Herri San Juan Bautista
    Soltxaga Udaletxe
    Olza Olza Udalerri
    Aratzuri Udaletxe San Juan Bautista
    Artazkotz Udaletxe San Martín
    Asiain Udaletxe La Asunción
    Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Izkue / Eizcue Udaletxe Sta. Eulalia
    Udaletxe Sta María de la Asunción
    Lizasoain / Lisasoain Udaletxe San Lorenzo
    Oltza Udaletxe San Blas
    Udaletxe San Julián
    Orbaitzeta Orbaiceta Udalerri
    Orbaiceta Herri San Pedro
    Fábrica de Orbaiceta Auzo
    Orbara Orbara Udalerri
    Herri San Román
    Orísoain Orísoain Udalerri
    Orisoain Herri San Martín
    Orkoien Orcoyen Udalerri
    Orcoyen Herri San Miguel (San José Obrero)
    Oronz Oronz Udalerri
    Orontze / Oronoz Hiribildu San Cosme y San Damián
    Oroz-Betelu Oroz-Betelu Udalerri
    Auzo San Miguel
    Orotz Betelu Herri San Adrián
    Orreaga-Roncesvalles Roncesvalles Udalerri
    Roncesvalles Hiribildu Sta. María
    Oteiza Oteiza Udalerri
    Oteitza Hiribildu San Miguel Arcangel
    Pamplona / Iruña Iruña - Pamplona / Iruña Udalerri
    Pamplona / Iruña Hiri San Agustín, San Juan Bautista, San Lorenzo, San Nicolás, San Saturnino (ou San Cérnin)
    Peralta Peralta Udalerri
    Azkoien Hiribildu San Juan Evangelista
    Petilla de Aragón Petilla de Aragón Udalerri
    Hiribildu
    Piedramillera Piedramillera Udalerri
    Hiribildu La Natividad
    Pitillas Pitillas Udalerri
    Hiribildu San Pedro
    Puente La Reina / Gares Puente la Reina Udalerri
    Puentelarreina Hiribildu San Pedro, Santiago
    Señorío San Miguel
    Pueyo Pueyo Udalerri
    Puiu Herri Sta. María (La Asunción)
    Ribaforada Ribaforada Udalerri
    Rivaforada Hiribildu San Bartolome
    Romanzado Romanzado Udalerri
    Adantsa Baserri San Juan Evangelista
    Udaletxe San Esteban
    Biotzari Udaletxe Sta. Eulalia
    Domeñu Udaletxe La Purificación
    Isu Baserri San Fructuoso
    Murillo Berroia Herri San Vicente
    Roncal / Erronkari Roncal Udalerri
    Hiribildu San Esteban
    Sada Sada Udalerri
    Zade Hiribildu San Vicente
    Saldias Saldías Udalerri
    Saldías Herri San Juan Bautista
    Baserri
    Salinas de Oro Salinas de Oro Udalerri
    Jaitz Herri San Miguel
    San Adrián San Adrián Udalerri
    Hiribildu San Adrián
    San Martín de Unx San Martín de Unx Udalerri
    Hiribildu San Martín
    Sangüesa / Zangoza Zangoza - Sangüesa Udalerri
    Udaletxe Sta. Eulalia
    Udaletxe Sta. María (La Asunción)
    Hiri Sta. María, San Andrés, Santiago
    Sansol Sansol Udalerri
    Hiribildu San Zoilo
    Santacara Santacara Udalerri
    Hiribildu Sta. María (La Asunción)
    Sarriés / Sartze

     

    Sarriés Udalerri
    Ibilceta / Ibilzieta Udaletxe La Natividad de María
    Udaletxe San Martín
    Sartaguda Sartaguda Udalerri
    Hiribildu Ntra. Sra del Rosario
    Sesma Sesma Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Sorlada Sorlada Udalerri
    Solrrada Hiribildu Sta. Cecilia
    Sunbilla Sumbilla Udalerri
    Sumbilla Hiribildu San Tiburcio San Juan Bautista
    Tafalla Tafalla Udalerri
    Hiri San Pedro, Sta. María
    Tiebas-Muruarte de Reta Tiebas-Muruarte de Reta Udalerri
    Auzo San Francisco Javier (SanXX)
    Muru Artederreta Udaletxe San Esteban
    Tievas Udaletxe Sta. Eufemia
    Tirapu Tirapu Udalerri
    Herri Sta. María (La Inmaculada Concepción)
    Torralba Del Río Torralba del Río Udalerri
    Ontiniano Udaletxe San Martín
    Udaletxe Sta. Maía
    Torres Del Río Torres del Río Udalerri
    Hiribildu San Andrés
    Tudela Tudela Udalerri
    Tutera Hiri San Jaime, Sta. María Magdalena, Sta. Maria, San Salvador, San Jorge
    Tulebras Tulebras Udalerri
    Herri La Asunción
    Úcar Úcar Udalerri
    Ukar Herri Ntra. Sra de la Asunción
    Uharte-Arakil Huarte-Araquil Udalerri
    Huarte-Araquil Hiribildu San Juan Bautista
    Ujué Ujué Udalerri
    Uxue Hiribildu Sta. María la Real
    Ultzama Ulzama Udalerri
    Alcoz Udaletxe San Esteban
    Arraiz-Orquin Udaletxe La Asunción
    Udaletxe San Martín
    Elso Udaletxe San Esteban
    Elzaburu Udaletxe San Marcelo
    Guerendiáin Udaletxe San Lorenzo
    Gorronz-Olano / Gorraunz Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Ilarregui Udaletxe San Miguel
    Iráizoz Udaletxe San Martín
    Larráinzar Udaletxe San Pedro
    Udaletxe San Simón y Judas
    Juarbe / Xuarbe Udaletxe San Sebastián
    Urrizola-Galáin Udaletxe La Asunción
    Cenoz Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Unciti Unciti Udalerri
    Altzorritz Udaletxe Sta. María
    Artaiz / Artaitz Udaletxe San Martín
    Zemborain Udaletxe La Visitación
    Mugetaxarra / Mugetaxarra Baserri
    Naxurieta Udaletxe Santo Tomás
    Untziti Udaletxe San Pedro
    Zabaltzeta Udaletxe San Lorenzo
    Herri San Andrés
    Unzué Unzué Udalerri
    Artederreta Estación Ferroc.
    Untzue Herri San Millán
    Urdazubi-Urdax Urdax Udalerri
    Urdax Hiribildu San Salvador
    Urdiain Urdiain Udalerri
    Herri Sta. María (La Asunción)
    Urraúl Alto Aizcurgui San Julián
    Arangozqui San Martín
    Urraúl Alto Udalerri
    Adoain Herri San Esteban Promartir
    Aietxu Udaletxe San Juan Evangelista
    Elkoatz Herri San Pedro Apostol
    Eparotz Herri San Andrés Apostol
    Ezcaniz / Ezkanitz Herri
    Gindano Herri San Julián Martir
    Udaletxe Sta María del Rosario
    Irurozki Udaletxe San Adrián Martir
    Jakoisti / Jacoiste / Jacoite Baserri
    Lareki Herri San Bartolomé
    Baserri
    Ongotz Udaletxe La Inmaculada
    Ozkoidi Herri San Pedro Apostol
    Herri
    Zabaltza Herri San Pedro Apostol
    Urraúl Bajo Udalerri
    Alduate Herri San Facundo
    Udaletxe San Cornelio y San Cipriano
    Geretz Herri San Sebastián
    Nardoze Alduate Herri San Juan Evangelista
    Nardoze Andurra Herri San Martín
    Arripodas Udaletxe Ntra. Sra de la Purificación
    Udaletxe San Andrés
    Udaletxe La Purificación
    Udaletxe San Juan Bautista
    Urrotz Urroz Udalerri
    Urroz de Santesteban Herri San Miguel Arcangel
    Urzainqui Urzainqui Udalerri
    Urzainki Hiribildu Sta. María (San Martín)
    Uterga Uterga Udalerri
    Herri La Asunción
    Uztárroz / Uztarroze Uztárroz Udalerri
    Uztarrotz Hiribildu Sta. Engracia
    Valtierra Valtierra Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Viana Viana Udalerri
    Hiri San Pedro, Sta. María
    Vidángoz / Bidankoze Vidángoz Udalerri
    Hiribildu San Pedro Apostol
    Villafranca Villafranca Udalerri
    Alesbes Hiribildu Sta. Eufemia
    Villamayor de Monjardín Villamayor de Monjardín Udalerri
    Hiribildu San Andrés
    Villatuerta Villatuerta Udalerri
    Hiribildu La Asunción
    Villava / Atarrabia Villava Udalerri
    Villaba Hiribildu San Andrés
    Yerri Zurucuáin Udalerri
    Allotz Udaletxe San Miguel
    Andia Baserri
    Arandigoien Udaletxe San Cosme y San Damián
    Aritzala Udaletxe Sta. Cecilia
    Aritzaleta Udaletxe San Andrés
    Azkoa / Azkona Udaletxe San Martín
    Udaletxe San Juan / María Inmaculada (Parroquia desde 1914)
    Udaletxe San Miguel
    Gorocin Udaletxe Sta. María Magdalena
    Ibiriku Deierri Udaletxe San Juan Evangelista
    Irunuela Udaletxe San Juan Evangelista
    Lakar Udaletxe Sta María (Sta. Engracia)
    Lorka Udaletxe San Salvador
    Murillo Deierri Udaletxe San Esteban
    Baserri
    Udaletxe San Román
    Errezu Udaletxe Ntra. Sra de la Asunción
    Ugar Udaletxe San Martín
    Iglesia
    Hiriberri Deierri Udaletxe San Esteban
    Zabal Udaletxe San Clemente
    Zurukuain Udaletxe La Purificación
    Yesa Yesa Udalerri
    Esa Herri San Esteban
    Zabalza Zabalza Udalerri
    Arraitza Udaletxe San Miguel
    Ibani Udaletxe San Martín
    Zabaltza Udaletxe La Asunción de Nuestra Sra
    Ziordia Ciordia Udalerri
    Ciordia La Asunción
    Zizur Mayor / Zizur Nagusia Zizur Mayor Udalerri - Municipio
    Cizur Mayor Herri San Pedro Apostol
    Zubieta Zubieta Udalerri
    Hiribildu Sta. María
    Zugarramurdi Zugarramurdi Udalerri
    Herri Sta. María de la Asunción
    Zúñiga Zúñiga Udalerri
    Hiribildu Sta. María

     

    Iparraldea edo Ipar Euskal Herria / Pays basque français / País Vasco francés / Northern Basque Country
    Euskara Français
    Lapurdi Labourd
    Ahetze Ahetze
    Ahurti Urt
    Ainhoa Ainhoa
    Anglet Anglet
    Arbona Arbonne
    Arrangoitze Arcangues
    Azkaine Ascain
    Baiona Bayonne
    Bardoze Bardos
    Basusarri Bassussarry
    Beskoitze Briscous
    Bidarte Bidart
    Biriatu Biriatou
    Bokale Boucau
    Donibane Lohizune Saint-Jean-de-Luz
    Ezpeleta Espelette
    Getaria Guéthary
    Gixune Guiche
    Haltsu Halsou
    Hazparne Hasparren
    Hendaia Hendaye
    Hiriburu Saint-Pierre-d'Irube
    Itsasu Itxassou
    Jatsu Jatxou
    Kanbo Cambo-les-Bains
    Lahuntze Lahonce
    Larresoro Larressore
    Lekorne Mendionde
    Lekuine Bonloc
    Luhuso Louhossoa
    Makea Macaye
    Miarritze Biarritz
    Milafranga Villefranque
    Mugerre Mouguerre
    Sarako Herria Sare
    Senpere Saint-Pée-sur-Nivelle
    Urketa Urcuit
    Urruña Urrugne
    Uztaritze Ustaritz
    Ziburu Ciboure
    Zuraide Souraïde
    Nafarroa Beherea Basse-Navarre
    Ahatsa-Altzieta-Bazkazane Ahaxe-Alciette-Bascassan
    Aiherra Ayherre
    Ainhize-Monjolose Ainhice-Mongelos
    Aintzila Aincille
    Aiziritze-Gamue-Zohazti Aïcirits-Camou-Suhast
    Akamarre Came
    Aldude Aldudes
    Amendüze-Unaso Amendeuix-Oneix
    Amorotze-Zokotze Amorots-Succos
    Anhauze Anhaux
    Arberatze-Zilhekoa Arbérats-Sillègue
    Arboti-Zohota Arbouet-Sussaute
    Arhantsusi Arhansus
    Armendaritze Armendarits
    Arnegi Arnéguy
    Arrosa Saint-Martin-d'Arrossa
    Arrueta-Sarrikota Arraute-Charritte
    Azkarate Ascarat
    Baigorri Saint-Étienne-de-Baïgorry
    Banka Banca
    Bastida La Bastide-Clairence
    Behaskane-Laphizketa Béhasque-Lapiste
    Behauze Béguios
    Behorlegi Béhorléguy
    Bidarrai Bidarray
    Bidaxune Bidache
    Bithiriña Beyrie-sur-Joyeuse
    Bunuze Bunus
    Burgue-Erreiti Bergouey-Viellenave
    Buztintze-Hiriberri Bustince-Iriberry
    Donaixti-Ibarre Saint-Just-Ibarre
    Donamartiri Saint-Martin-d'Arberoue
    Donapaleu Saint-Palais
    Donazaharre Saint-Jean-le-Vieux
    Donibane Garazi Saint-Jean-Pied-de-Port
    Donostiri Saint-Esteben
    Duzunaritze-Sarasketa Bussunarits-Sarrasquette
    Eiheralarre Saint-Michel
    Erango Arancou
    Ezterenzubi Estérençuby
    Gabadi Gabat
    Gamarte Gamarthe
    Garrüze Garris
    Heleta Hélette
    Hozta Hosta
    Ibarrola Ibarrolle
    Iholdi Iholdy
    Ilharre Ilharre
    Irisarri Irissarry
    Irulegi Irouléguy
    Izpura Ispoure
    Izturitze Isturits
    Izura-Azme Ostabat-Asme
    Jatsu Garazi Jaxu
    Jutsi Juxue
    Labetze-Bizkai Labets-Biscay
    Lakarra Lacarre
    Landibarre Lantabat
    Larribarre-Sorhapürü Larribar-Sorhapuru
    Larzabale-Arroze-Zibitze Larceveau-Arros-Cibits
    Lasa Lasse
    Lekunberri Lecumberry
    Lüküze-Altzümarta Luxe-Sumberraute
    Martxueta Masparraute
    Mehaine Méharin
    Mendibe Mendive
    Oragarre Orègue
    Ortzaize Ossès
    Ostankoa Orsanco
    Pagola Pagolle
    Samatze Sames
    Suhuskune Suhescun
    Uharte Garazi Uhart-Cize
    Uhartehiri Uhart-Mixe
    Urepele Urepel
    Zaro Çaro
    Zuberoa Soule
    Ainharbe Ainharp
    Aloze-Ziboze-Onizegaine Alos-Sibas-Abense
    Altzai-Altzabeheti-Zunharreta Alçay-Alçabéhéty-Sunharette
    Altzürukü Aussurucq
    Arrokiaga Roquiague
    Arüe-Ithorrotze-Olhaibi Aroue-Ithorots-Olhaïby
    Atharratze-Sorholüze Tardets-Sorholus
    Barkoxe Barcus
    Berrogaine-Lahüntze Berrogain-Laruns
    Bildoze-Onizepea Viodos-Abense-de-Bas
    Domintxaine-Berroeta Domezain-Berraute
    Eskiula Esquiule
    Espeize-Ündüreine Espès-Undurein
    Etxarri Etcharry
    Etxebarre Etchebar
    Gamere-Zihiga Camou-Cihigue
    Garindaine Garindein
    Gotaine-Irabarne Gotein-Libarrenx
    Hauze Haux
    Idauze-Mendi Idaux-Mendy
    Iruri Trois-Villes
    Jestaze Gestas
    Lakarri-Arhane-Sarrikotagaine Lacarry-Arhan-Charritte-de-Haut
    Larraine Larrau
    Lexantzü-Zünharre Lichans-Sunhar
    Ligi-Atherei Licq-Athérey
    Liginaga-Astüe Laguinge-Restoue
    Lohitzüne-Oihergi Lohitzun-Oyhercq
    Maule-Lextarre Mauléon-Licharre
    Mendikota Menditte
    Mitikile-Larrori-Mendibile Moncayolle-Larrory-Mendibieu
    Montori Montory
    Muskildi Musculdy
    Ospitalepea L'Hôpital-Saint-Blaise
    Ozaraine-Erribareita Osserain-Rivareyte
    Ozaze-Zühara Ossas-Suhare
    Pagola Pagolle
    Sarrikotape Charritte-de-Bas
    Sohüta Chéraute
    Urdatx-Santa-Grazi Sainte-Engrâce
    Urdiñarbe Ordiarp
    Ürrustoi-Larrebille Arrast-Larrebieu
    Zalgize-Doneztebe Sauguis-Saint-Étienne
     
     

    Home | About Us |
     

    Muturzikin.com © 2007

    All Rights Reserved - Tous Droits Réservés

    Création et droit d'auteur - Copyright Creative Website

     

     

    Linguistic criteria, internal policy, terms of use, principal references and FAQ

    Bookmark and Share